/* Milonic DHTML Website Navigation Menu Version 5, license number 187760 Written by Andy Woolley - Copyright 2003 (c) Milonic Solutions Limited. All Rights Reserved. Please visit http://www.milonic.com/ for more information. */

 

 

חיפוש

 

 

     
 

English

 
 

מחאת "הכל חי" נגד עגלות רתומות לסוסים מושכת קהל גדול של תומכים


 

 

 

 
 

סקירה כללית

כיסוי תקשורתי

אירועים בארץ:

8 ביוני 2009

7 בדצמבר 2008

30 בדצמבר 2007

הודעה לעיתונות:

30 ביולי 2014

28 בנובמבר 2012

4 ביולי 2012

11 במרץ 2012

25 בדצמבר 2011

10 בנובמבר 2009

30 בדצמבר 2007

תל אביב אוסרת על כרכרות רתומות לסוסים:
עדכוני קמפיין

סוסים שהורחקו מהתעללות

סוסי עגלה פצועים

חוות מקלט לסוסים וחמורים

שלחו מכתבי מחאה

סוסים ש"הכל חי" הצילה:

   שבת

   תקווה

   כחל

   שי

   ג'ואי

  

עזרו לנו
לעזור להם

  

 
 

   350 איש באו לתמוך באיסור על עגלות שנמשכות על ידי סוסים. תמונה: קרן מנור
    

 

 

 

 

   הזמר הפופולארי אסף אמדורסקי היה בין המתנדבים למען היוזמה של 'הכל חי'.

   תמונה: קרן מנור

יום ראשון, 7 בדצמבר 2008

 

כ-350 איש התקהלו במקום מפגש תל אביבי פופולארי, כדי להביע תמיכה במאבקה של הכל חי למען האיסור על השימוש בסוסים לגרירת משאות כבדים בתנועת העיר הסואנת. נציגתה של הכל חי, איקי גרין, הציגה קטעי וידאו ותמונות שתיעדו את ההתאכזרות הבלתי פוסקת כלפי בעלי חיים אלה, וסיפרה לקהל על הזוועה היומיומית של חייהם. בעלי חיים עדינים אלה מורעבים, עובדים קשה מדי, מוכים, אינם מקבלים טיפול וטרינרי, ומאולצים לעמוד בשמש הקופחת ללא צל או מים במשך שעות ארוכות, כשעל גופם רתמות שאינן מתאימות להם, שפוצעות את עורם וגורמות להם כאב בלתי פוסק. בסופה של עונת השווקים הפתוחים של הקיץ הם ננטשים לגווע ברעב.

 

הזמרים הישראלים אסף אמדורסקי, רם אוריון, ובילי לוי התנדבו להופיע באירוע רב הנוכחים, שהוא חלק מפעילותו של ארגון Horses Without Carriages International, קואליציה בינלאומית של קבוצות שנאבקות להפסקת השימוש בסוסים למשיכת עגלות. מחאות דומות התקיימו בניו יורק, בוסטון, שיקגו, פילדלפיה, אטלנטה, דבלין, רומא, פירנצה, וויקטוריה, בקולומביה הבריטית. בישראל פורסם האירוע של הכל חי בעיתונים הגדולים של המדינה, מעריב והארץ (במהדורות בעברית ובאנגלית), בעיתון התל אביבי העיר, באתרי אינטרנט פופולאריים שקשורים לעיתונים, במגזין טייםאאוט, ובכמה תחנות רדיו פופולאריות, כמו גלי צה"ל ו-106fm.

 

הקהל הביע תמיכה רבה ביוזמה של הכל חי, והסכים ללחוץ על ראש העיר ועל שר התחבורה להטיל את האיסור. שלוש מפלגות בישראל כוללות כיום במצע שלהם איסור על סוסים רתומים לעגלות. נציגיה של הכל חי גם הסבירו לתומכים שהתאספו על האכזריות שבמרוצי סוסים, ושסוסי מרוצים, שכבר אינם מהירים מספיק, עלולים להימכר לחיים של התעללות גוברת, ולסיים דרכם כסוסים שרתומים לעגלות. תומכים באירוע חתמו על עצומה נגד הנהגת הימורים על מרוצי סוסים בישראל.

 

הכל חי היה הארגון הראשון בישראל שחשף את בעיית של ההתעללות בסוסים ביפו, ושלחץ על מועצת העיר לקיים שימוע בנושא. בשימוע תמך הווטרינר העירוני של העיר באיסור שמבקשת הכל חי, אולם אמר שלעיר אין את המתקנים, הכספים וכוח האדם שנחוצים בכדי לחקור תלונות, להחרים סוסים שעברו התעללות מהמתעללים, ולטפל בהם ולשכן אותם לאורך זמן. ברוב הפעמים, כשתלונה גורמת להחרמה של סוס שעבר התעללות, הסוס מוחזר למתעלל כבר ביום הבא.

 

בעקבות האירוע, כתבה "הכל חי" מכתב פתוח לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי:

לכבוד: ראש עיריית תל אביב-יפו, מר רון חולדאי,
  
ביום ראשון, השביעי לדצמבר, 350 תומכים הצטרפו לכינוס של עמותת הכל חי, כדי להפגין נגד השימוש בסוסים וחמורים למשיכת עגלות כבדות בתנועה הסואנת של ת"א.
 
האירוע סוקר במעריב, הארץ, עכבר העיר, טיים-אווט, גלי צה"ל, ובאתרי אינטרנט פופולאריים, כולל נענע, וואלה, ו- nrg
  
כפי שאתה יודע היטב, התקנות העירוניות הקיימות לא אפקטיביות בהפחתת ההתעללות בבעלי החיים חסרי המזל האלו.
  
בהתכנסות המועצה שנערכה בעקבות בקשה של עמותת הכל חי, הווטרינר העירוני של תל-אביב הודה שלעיר אין מספיק תקציב, צוות ואמצעים כדי לפקח על מצב בעלי-החיים, להחרים, למצוא בית ולטפל באלו שנפגעו.
  
הרי ידוע שגם שכבר מוחרם סוס שעבר התעללות קשה, הוא מוחזר לבעליו המתעללים ביום שלמחרת ע"י עובדי העירייה.
  
במאה ה-21 אין מקום למנהג מיושן זה בעיר מודרנית כמו תל-אביב-יפו, שמשמשת כדוגמא לערים אחרות בארץ. איסור של השימוש בבעלי-חיים למשיכת עגלות בתל-אביב יגרום במהירות לערים אחרות לאסור את השימוש גם כן.
 
הנושא הזה חשוב לא רק לתל-אביבים, אבל לכל אלו שמרגישים חמלה לבעלי-חיים בעולם כולו. אנו מבקשים להכיר בקריאות ההולכות וגוברות לאיסור גורף של התופעה, ונשמח להפגש כדי לדון בפרטים של ישום תוכנית כזו.
 
בברכה,
 
איקי גרין
דוברת עמותת הכל חי

הכל חי תמשיך ללחוץ על ראש העיר ועל מועצת העיר עד להפסקתה של התעללות זו. ערים אחרות בישראל תאמצנה את גישתה של תל אביב. אנא תמכו במאמצינו להפסיק את ההתעללות בבעלי החיים העדינים האלה.

 

אתם יכולים לעזור אם תכתבו לנושאי משרה בישראל ותלחצו עליהם להטיל איסור על השימוש הנלוז הזה בבעלי חיים.

 


 

מאמרים בתקשורת הישראלית על אירוע זה:

 

אומנים נרתמים למען סוסים וחמורים – אירוע של עמותת 'הכל חי' נגד תופעת האלטעזאכען

נענע, 1 בדצמבר 2008

 

נלחמים באלטעזאכן: די לניצול סוסים וחמורים

nrg, דצמבר 2008, מאת עינת לוי

 

בין פקק לעגלה: הסוסים ממשיכים לסבול

nrg דצמבר 2008, מאת עינת לוי

 

כמה כבר עולה טנדר?

וואלה!ירוק, 7 בדצמבר 2008, מאת אייל דץ

   


   

שני סירטונים חדשים של עמותת הכל חי:

ווידאו מהאירוע

ווידאו על מצב הסוסים בעיר

  


   

   

ראו את ההזמנה לאירוע