/* Milonic DHTML Website Navigation Menu Version 5, license number 187760 Written by Andy Woolley - Copyright 2003 (c) Milonic Solutions Limited. All Rights Reserved. Please visit http://www.milonic.com/ for more information. */

 

 

חיפוש

 

 

 

عربي

 
 

English

 
 

מועצת העיר תל אביב מקיימת ישיבה מיוחדת
 
"הכל חי" מפגינה


 

 

 

 
 

סקירה כללית

כיסוי תקשורתי

אירועים בארץ:

8 ביוני 2009

7 בדצמבר 2008

30 בדצמבר 2007

הודעה לעיתונות:

30 ביולי 2014

28 בנובמבר 2012

4 ביולי 2012

11 במרץ 2012

25 בדצמבר 2011

10 בנובמבר 2009

30 בדצמבר 2007

תל אביב אוסרת על כרכרות רתומות לסוסים:
עדכוני קמפיין

סוסים שהורחקו מהתעללות

סוסי עגלה פצועים

חוות מקלט לסוסים וחמורים

שלחו מכתבי מחאה

סוסים ש"הכל חי" הצילה:

   שבת

   תקווה

   כחל

   שי

   ג'ואי

     

     


סוסים: נגד מרוצים

עזרו לנו להפסיק את המרוצים

אכזריות במירוצים

צילומים ו-וידאו מהמרוצים

פרמרין

 

עזרו לנו
לעזור להם

  

סוס עבודה רתום לעגלה ביפו

30 בדצמבר 2007

 

מועצת העיר תל אביב התכנסה לישיבה מיוחדת כדי לדון, בפעם הראשונה, בבעיית ההתעללות בסוסים וחמורים בעיר. עורכי הדין של הכל חי הגישו את הצעתה של העמותה למועצת העיר באפריל 2005, אולם נדרשו עוד יותר משנתיים של לחץ מתמיד לפני שהמועצה הסכימה, סוף סוף, להתמודד עם הנושא.

 

מראם של הסוסים והחמורים הכחושים, המוכים, הפצועים והנכים, כשהם גוררים עגלות עמוסות יתר על המידה בחומרי בנייה כבדים, הוא מראה נפוץ בכבישי תל אביב. בעלי החיים נאלצים לעבוד שעות ארוכות ללא מים או צל, בשמש הקופחת או בגשם שוטף. כשהסוסים אינם מסוגלים יותר לעמוד על רגליהם, לעתים קרובות הם ננטשים באתרי פסולת או לצד הדרך, כדי למות שם מרעב.

 

המלצותיה של הכל חי כללו איסור על שימוש בעגלות רתומות לסוסים ברחובות העיר; הענקת היתר להחזקת בעלי חיים כאלה בכל מקום שהוא רק אחרי קבלת רישיון שנתי ובדיקה על ידי וטרינרים שמתמחים בסוסים; וקביעת מקומות אליהם אפשר יהיה לקחת זמנית סוסים שעברו התעללות לצורך שיקום, אחרי החרמתם מידי בעליהם.

 

 

בכניסה לבית העירייה, מחוץ לאולם הישיבות, הפגינו פעילי הכל חי בהביעם תמיכה באיסור על שימוש בכלי רכב שמובלים על ידי סוסים. ארגונים אחרים הצטרפו למחאתה של הכל חי, כולל "הירוקים", והעירייה קיבלה גם מספר רב של תלונות מתיירים. בישיבה עצמה, שהשתתפו בה בעלי עגלות רבים אמר יושב ראש הישיבה, ראש העיר רון חולדאי, שהוא ינסה תחילה לאכוף תקנה קיימת שדורשת מבעלי סוסים להשיג רישיון שמותנה באספקת מזון מתאים וטיפול וטרינרי; רק אחרי שניסיון זה ייכשל הוא ישקול הטלת איסור על כלי רכב כאלה, למרות העובדה שהווטרינר העירוני צבי גלין הבהיר שאין לעירייה האמצעים לחקור מקרי התאכזרות ולהחרים סוסים שעוברים התעללות.

 

הישיבה הייתה צעד ראשון שבו תועדה הבטחתה של העירייה להכניס שינוי במצב, אולם ברור שעלינו להמשיך וללחוץ למען איסור מוחלט. "חי" החלה כבר בקיץ 1999 לדחוק בפקידי העירייה לפעול למניעת התעללות בסוסים, אחרי שהצילה סוס שעבר התעללות קשה ביפו, החלק העתיק של תל אביב. פקידי העירייה התעלמו מחששותינו והווטרינר העירוני, צבי גלין, התעלם בעקביות מקריאותינו לדווח על התעללות, וסרב לנקוט בפעולה להצלת הסוסים. בשנת 2001 חשפה הכל חי את ניסים, אדם שהתעלל קשות בסוסים ביפו, הרעיב אותם ומכר אותם, נמנע מלספק להם טיפול וטרינרי, והמחריד יותר מכל, קיצץ אותם בגרזן זה לעיני זה ומכר את בשרם בשוק כבשר למאכל.

  

שסרט וידאו שתיאר את מעשי ההרג האלה צולם בהסתר על ידי כתב חוקר של הטלוויזיה והוקרן בערוץ טלוויזיה מקומי, והעסק של ניסים נסגר זמנית. הוא נפתח שוב, והכל חי ארגנה פשיטה על העסק שלו בשנת 2003, ושוב נחשפה האכזריות האיומה שלו. ואז נסגר העסק שלו לתמיד. ובכל זאת, העירייה לא נקטה בצעדים כלשהם כגון חקירת מצבם של סוסים אחרים בעיר והרחקת אותם סוסים שסובלים התעללות, מהמתעללים בהם. באפריל 2005 הגיש עורך הדין של הכל חי את הצעתה של העמותה לעירייה וביקש ממנה לקיים ישיבה בה ידונו בבעיה ובהמלצות העמותה, אולם עד עתה לא נקטה המועצה באף פעולה שהיא.

  

"במאה ה-21 אין מקום לסוסים וחמורים בתנועה העירונית, " אמר נציג הכל חי, עומר גינזברג, לכתבים. "ערים רבות ברחבי העולם כבר אסרו על השימוש בסוסים וחמורים בתחומיהן, ביניהן לאס וגאס, לונדון, פריס, בייג'ין וטורונטו. מועמד לראשות עיריית ניו יורק הביע תמיכתו באיסור דומה בעירו. בערב חגיגות 100 השנים לתל אביב, הגיע הזמן שישראל תלך בדרכן של ערים יותר הומאניות אלה".

   

 

 

 

 

בשנת 2007 תלתה הכל חי פוסטרים בכל רחבי תל-אביב – יפו. בפוסטרים כתוב:
סוס זה לא טנדר! מאות סוסים וחמורים חיים בינינו חיים אומללים העירייה היא הכתובת! פקחי העיר מוסמכים לקנוס את העגלונים הווטרינר העירוני מוסמך להחרים סוסים וחמורים תושבי העיר דורשים מהעירייה למלא את תפקידה אל תישארו אדישים! אם ראיתם סוס או חמור במצוקה חייגו 106
ודרשו מהעירייה לפעול!

 

דצמבר 2008 מחאת "הכל חי" נגד עגלות רתומות לסוסים מושכת קהל גדול של תומכים

 

יוני 2009 מפגיני הכל חי חוסמים את בניין העירייה במחאה על התעללות בסוסים

 

עזרו לנו להפסיק את ההתעללות בסוסים וחמורים בישראל

 


 

עמותת הכל חי הציעה סטנדרטים מינימליים לטיפול בסוסים בישראל:

   סוסים – סטנדרטים לטיפול בסוסים (עברית)

   Horses: Standards of Care and of their Work Environment English

 الخيول معايير العناية الخاصة بھم و بالبيئة التي يعملون بھا (عربي)

     

ראה גם  מסעה של עמותת "הכל חי" נגד התרת הימורים במרוצי סוסים בישראל

  

לראש הדף