/* Milonic DHTML Website Navigation Menu Version 5, license number 187760 Written by Andy Woolley - Copyright 2003 (c) Milonic Solutions Limited. All Rights Reserved. Please visit http://www.milonic.com/ for more information. */

 

 

חיפוש

 

 

     
 

English

 
 

דבר הוטרינרית שלנו


 

 

 

 
 

סקירה כללית

טיפול רפואי-וטרינרי

דבר הוטרינרית שלנו

 

 


מניעת ריבוי יתר של
בעלי חיים

 

עזרו לנו
לעזור להם

  

הוטרינרית של המרפאה, שרה לוין, מספרת על יום ביקור של המרפאה הניידת בקיבוץ בגליל:

 

איך זה הלך? אני חושבת שבסדר גמור. עיקרנו 8 חתולות ו-2 כלבות – היו אמורות להיות 9 חתולות אבל האימא של החתולה הנוספת לא הצליחה למצוא אותה בזמן.

 

תוכנן גם סירוס של כלב, אבל אני דחיתי את הניתוח. הוא סבל מאשך טמיר (אשך שלא ירד, ואימא שלו לא ידעה על כך – הכלב היה כבן שלוש שנים וביקר אצל הוטרינר לקבלת חיסונים וכן הלאה, אבל מעולם לא נאמר לאימא שלו על כך). כלב שסובל מאשך טמיר חייב בסירוס משום שהאשך מוחזק בסביבה חמה מדי, בתוך הבטן והדבר עלול לגרום למחלה ואפילו סרטן. על כל פנים הניתוח לסילוק האשך עלול להימשך זמן רב (כשעה). לעתים קשה למצוא את האשך הטמיר. אמרתי לאמו של הכלב שאיני יכולה להתחיל בניתוח כזה בשעה 7 בערב – הכלב היה אחד האחרונים בתור. היא הבינה בהחלט והעריכה מאד את הכנות שלי, כמו גם את ההסבר על מצבו של הכלב שלה. כשנחזור לשם נסרס אותו.

 

עבדנו כמטורפים, כאלו אנחנו מצויים בתוך סערת הוריקן. הגענו בשעה 11.20 והתחלנו בניתוחים רק בשעה 12.00, לא משום שלא היינו מוכנים אלא משום שהוכנה קודם תכנית להתמצאות בקיבוץ שהיה עלינו להשתתף בה. התחלנו בעבודה בשעה 12.00 וסיימנו בשעה 8.00 בערב. הגעתי הביתה בשעה 10.30. במשך אותן 8 שעות של פעילות מסחררת – הנהג שלי ואני התיישבנו / נחנו רק ל-10 דקות (זה כל מה שיכולנו להרשות לעצמנו) כדי לבלוע משהו. היה לנו מזל שהצלחנו להגיע לחדר השירותים פעמיים משך כל הזמן הזה.

 

היה קשה לעסוק בו זמנית בהרדמת בעל חיים / הכנה לניתוח / ביצוע ניתוח / ניקוי המכשירים / ניקוי הצינורות לצנרור / ניקוי השולחנות + הרצפה בעת הצורך / ניקוי הכלובים / מתן נוזלים וגם שיחה עם הבעלים + מילוי טפסים רבים + גבית כסף + מתן קבלות + תשובה לשאלות + מתן הוראות בעת שחרור בעל החיים + שיחה עם צופים ותשובה לשאלות שלהם, וגם ביצוע ראיון עם כתב מעיתון מקומי.

 

ולמרות כל זה אני חושבת שהיום – מנקודת מבטו של הקיבוץ – התנהל בסדר גמור. האנשים שאתם היה לנו קשר העריכו את העבודה בכנות ושמעתי פעמים רבות שנתנו / אנחנו נותנים שירות וטיפול מעולים. כולם התרשמו. דיברתי עם צופים רבים שאמרו שהם רוצים לקבוע תור עבור בעלי החיים שלהם כשנשוב לשם. על כל פנים, עשרה בעלי חיים ויותר זו המון עבודה – זה לא מפחיד אותי אבל אנחנו זקוקים בצורה נואשת לסייע נוסף (הערה: בסופו של דבר שרה הצליחה לבצע 16 ניתוחים מושלמים ביום אחד!).

 

חבר הקיבוץ שהזמין אותנו הנה, מלוין עזר לנו רבות. הוא התקשר אל אנשים כדי להודיע להם מתי עליהם להביא את בעלי החיים שלהם והביא לנו אוכל. הוא אדם נהדר ופשוט עזר לנו בעשותו את היום לנעים יותר. ידיד שלו עזר לנו והביא אנשים שמילאו את הטפסים וגבו כסף. ללא עזרתם לא היינו שורדים את היום זה. אבל הם לא יכלו לענות על שאלות מנהליות / לתת הוראות לטיפול בבעל החיים אחרי הניתוח וכן הלאה. הם לא ידעו כלום על רפואה או על הארגון שלנו ולא יכלו לדבר אל האנשים על נושאים אלה, ולכן בנוסף לכל מה שהיה כרוך ב-10 ניתוחי עיקור היה עלינו גם לעסוק ביחסי ציבור.

 

הנהג / סייע שלנו היה מדהים! ראשית כל היה נהדר לעבוד אתו, תמיד שמח, אף פעם לא איבד את סבלנותו עם לקוחות / איתי / בעלי חיים. תמיד היה רגוע ושלט בעצמו למרות המהומה. הוא נתן 110 אחוז מעצמו. הוא ביצע את כל התפקידים שלו, וגם השגיח על הכסף ועל הטפסים שאנשים היו צריכים למלא. הוא עזר המון ביחסי ציבור. הוא שמע אותי אומרת דברים מספר פעמים עד שידע לענות בעצמו לאנשים. הוא צפה מראש למה אזדקק ונתן לי כל מה שנזקקתי לו לפני שביקשתי, או ביצע פעולות מבלי שביקשתי. הוא לא התלונן אפילו פעם אחת על העבודה הקשה כל כך. וכל הזמן הזה הוא צילם. לא יכולנו לצלם הרבה – זה היה בלתי אפשרית מבחינה מעשית.

 

הצעות לעתיד – אנחנו צריכים להתחיל מוקדם בבוקר. אנחנו צריכים לעזוב מוקדם מאד ולהתחיל בשעה 9.30 / 10.00 בבוקר.שעה 12.00 היא שעה מאוחרת מדי להתחיל בטיפולים. אמרו לנו שהאנשים הראשונים יכולים לבוא רק בשעה 11.30 - אנחנו צריכים לארגן זאת אחרת כדי שנוכל להתחיל מוקדם יותר; אנחנו צריכים סייע נוסף – אנחנו עובדים על התקנת מושב (מתקפל) נוסף ברכב, וכך נוכל לנסוע כולנו ביחד. יש המון לעשות לפני ואחרי כל ניתוח + שיחה עם אנשים – אבל היינו יכולי לשבת אולי ל-20 דקות עד חצי שעה – הפסקה קצרה. אני חושבת שזה הכל.

שרה

  

  

עזרו לנו בבקשה לעזור לחיות:

    תרמו  כדי לאפשר את המשך פעילותה של המרפאה הניידת.

    תרמו  ציוד וחומרים.

    פנו אלינו  לקבלת פרסומים ועלוני מידע להפצה באמצעות הוטרינר שלכם.

  

לראש הדף