הכל חי דף הבית

הרשם כאן לקבלת המגזין באופן קבוע לדואר האלקטרוני

 

כתובת דואר אלקטרוני:


 

יום המאבק הבינלאומי למען סוסים וחמורים סוחבי עגלות

 
ביום ראשון, השביעי לדצמבר בשעה 21:30 - ארוע הכל חי כחלק ממאבק בינלאומי למען סוסים וחמורים ונגד תופעת האלטעזאכען ב"חתול והכלב", קרליבך 23 ת"א.
 
יופיעו בהתנדבות אסף אמדורסקי, בילי לוי, רם אוריון ועוד!
כניסה 10 ש"ח תרומה לעמותת הכל חי.
 
כי עיר היא לא בית לסוסים וחמורים.
 
סוסים וחמורים חווים סבל רב כתוצאה מהשימוש בהם בעיר. נסיון של שנים, הן בתל-אביב והן בערים רבות אחרות בעולם, הוכיח כי לא ניתן להחזיק סוסים וחמורים בשטח עירוני מבלי לפגוע קשות בצרכיהם הבסיסיים. גם על-ידי פיקוח הדוק יותר, לא ניתן יהיה להפסיק לחלוטין את ההתעללות.
 
בניו-יורק קיימת תופעה דומה לזו המתרחשת בתל-אביב- סוסי הכרכרה שמשמשים תיירים רבים. לפני שנים חוקקו חוקים בניו-יורק המחייבים אחזקה 'נאותה' של הסוסים, אך מצבם של הסוסים לא השתפר ומקרי ההתעללות רק הלכו וגברו. הרשות העירונית שפיקחה על מצבם, הצהירה לאחרונה כי החוקים הנ"ל אינם מצליחים להפסיק את סבלם של הסוסים, ויש לאסור באופן גורף את השימוש בהם בעיר. יש אלו שאומרים שסוס עם עגלה זה משהו נוסטלגי או רומנטי. אין שום דבר רומנטי בצער בעלי חיים. גם את עגלות התיירים בניו-יורק יפסיקו בעתיד הקרוב.
 
בשנים האחרונות התחייבו ראש העירייה רון חולדאי והוטרינר העירוני ד"ר צבי גלין, בעקבות מחאות הכל חי, לשפר את האכיפה בנושא. אך לצערינו, לא נראה כי הם אפילו קרובים לפתרון הבעיה - סוסים וחמורים מוכים ומוזנחים עדיין מסתובבים בינינו, ולכל היותר במקרי התעללות הקיצוניים, מוחרם הסוס או החמור מבעליו, אך מוחזר אליו לרוב לאחר יממה. בעלי הסוסים אינם רואים בסוסים ובחמורים יותר מכלים לשימושם, וגם אם כוונתם אינה סדיסטית, התוצאה עבור הסוסים תהיה תמיד- ללא קשר לתקנות כאלה ואחרות- זהה: טיפול מינימלי ביותר, אם בכלל, והמשכו של אותו סבל.
 
עמותת הכל חי פנתה למשרד התחבורה, והייתה הראשונה לפנות לעיריות שונות בארץ, באמצעות עורכי דין, בבקשה לדון בנושא.
 
ממש לפני הבחירות העירוניות, פנתה עמותת הכל חי לראש מפלגת 'עיר לכולנו' , מר דב חנין, בבקשה לכלול במצע המפלגה את ההבטחה להפסיק את תופעת האלטעזאכען. לאחר שבועות בודדים התפרסם המצע החדש של 'עיר לכולנו' ובו כלולה גם הבטחה להפסיק בהדרגתיות את השימוש בסוסים וחמורים בעיר. אנו מברכים את 'עיר לכולנו' על החלטה זו. גם 'הירוקים', מר"צֿ, ו"תנו לחיות" כללו במצע שלהם את הנושא. אנו מקווים שאלו שנבחרו יפעלו במועצה לשנות את המצב.
 
עמותת הכל חי קוראת לעיריית ת"א-יפו להפסיק את התופעה האכזרית והמיותרת של שימוש בסוסים וחמורים בעבודה.
 
עיזרו לסוסים ולחמורים - צרו קשר עם העירייה בדרישה להפסיק את התופעה המיותרת הזו ובואו להפגין נוכחות ב-7 לדצמבר!
 
ועזרו לנו כדי שנוכל להמשיך להפעיל לחץ פוליטי, להפיץ חומרי הסברה ולטפל בסוסים ובחמורים שהצלנו, בתקווה שנציל עוד.
 
כדי לקבל עוד מידע על הנושא ועל עמותת 'הכל חי', בקרו באתר שלנו - www.hakolchai.org
 
עמוד הארוע בפייסבוק אנא הזמינו חברים!
  
   

  

בתודה מראש,
עמותת הכל חי

אתר באינטרנט 
www.hakolchai.org

דואר אלקטרוני  info@hakolchai.org

טלפון              03.6243242