הכל חי דף הבית

הרשם כאן לקבלת המגזין באופן קבוע לדואר האלקטרוני

 

כתובת דואר אלקטרוני:


 

  21 יוני 2009

   

מפגיני הכל חי חוסמים את בניין העירייה במחאה על התעללות בסוסים

מסר לראש העיר: בעולם המודרני אין מקום להובלת עגלות על ידי סוסים

  

8 ביוני 2009: עשרות מפגיני הכל חי, מחזיקים בשלטים הנושאים את הכיתובים "סוסים וחמורים הם לא טנדר", "בעלי חיים אינם כלי רכב", "כרכרות זה טרנד מת", "כואב להם, אכפת לכם?" ו"די לניצול בעלי חיים", חסמו את הכניסה לעיריית תל אביב במחאה על סירובו של ראש העיר לאסור את השימוש בעגלות המובלות על ידי סוסים בעיר. בעלי החיים הללו מועבדים יתר על המידה, נאלצים לסחוב משאות כבדים למעלה מיכולתם דרך התנועה העמוסה בעיר, מבלי שיסופק להם טיפול וטרינרי, ולעמוד תחת השמש הקופחת ללא מים או צל. לעתים קרובות הם מוכים ומורעבים, ולבסוף מתמוטטים ברחוב וארגוני בעלי חיים מתבקשים לפנות אותם מן הדרך

 

    

צילום (כל התמונות): נועה מגר

 

הווטרינר העירוני של תל אביב הסכים עם הכל חי, כי מניעת הניצול בלתי אפשרית בדרך של רגולציה, בפרט מפני שהעיר נעדרת הן את המשאבים הדרושים על מנת לבצע בדיקות של הסוסים באופן סדיר, והן מתקן בו ניתן יהיה לשכנם, במקרה של החרמתם מידי המתעללים. בכל זאת, ממשיך ראש העיר להמנע מנקיטת פעולה.

 

המפגינים חילקו מאות עלונים המסבירים את מצבם של הסוסים לעוברים והשבים ברחוב עליו ממוקמת העירייה, אחד הרחובות הסואנים בעיר, וכן לעובדי העירייה שנכנסו ויצאו מן הבניין. כמה מן המפגינים שכבו על המדרכה והעמידו פני מתים, כדי להדגיש את גורלן של החיות המנוצלות.

 

   

 

הפגנת הכל חי, אשר היוותה חלק מתוך הפעולה העולמית השנייה נגד השימוש בסוסים לכרכרות ועגלות מחסר, הייתה אחת בסדרה של פעולות להעלאת המודעות בנושא. הכל חי חשפה בעקביות את בעיית ניצול הסוסים ביפו, חלקה העתיק של תל אביב, הצילה ושיקמה סוסים שעברו התעללות, והפעילה על מועצת העיר לחץ להתמודד עם הבעיה, עד אשר כונסה ישיבה מיוחדת לדיון בנושא. העמותה אף כתבה לראשי ערים ברחבי הארץ, ודחקה בהם לנקוט בפעולות למען הגנה על בעלי חיים אלו, המנוצלים לעתים תכופות.

 

בתגובה למבצע שערכה הכל חי, החלו בעלי העגלות והסוסים לקיים עסקנות נגדית כבדה במשרד ראש העיר במטרה למנוע את אכיפת האיסור הקיים, ועד כה, נמנע ראש העיר מנקיטת פעולות נגד קבוצת אינטרס זו. בדצמבר, הגיעו 350 תושבים להופעת מחאה שאורגנה על ידי הכל חי, ובה התנדבו להופיע מוזיקאים וזמרים התומכים במאבקם של הסוסים. הכל חי תמשיך לפעול כדי להשאיר את הנושא חשוף לציבור עד אשר ייושם האיסור.

 

   

 

לשמות מחזיקי התפקידים ופרטי ההתקשרות עמם, למעוניינים לכתוב להם בקשה להטיל איסור על הובלת עגלות על ידי סוסים,ראו שמים קץ להתעללות בסוסים בישראל.

 


למידע נוסף על האירוע:

 

וידאו

 

תמונות נוספות

 

עלון

 

עמוד פייסבוק

 

הודעה בוואלה

  


 

בתודה מראש,
עמותת הכל חי

אתר באינטרנט:  www.hakolchai.org

דואר אלקטרוני:  info@hakolchai.org
טלפון:              03.6243242